CureBooking

Блог за медицински туризам

БлогСтоматолошки третманиБелење на заби

Цени за третман за белење на заби во Турција

Белење на заби е брза козметичка процедура која ги осветлува забите и помага во отстранување на долготрајните дамки, траги и промена на бојата. За оние кои сакаат да ја усовршат својата насмевка и да изгледаат поубаво, тоа е успешна процедура. Додека белењето на забите е опција насекаде во светот, Турција нуди многу дополнителни уникатни придобивки.

Зошто да изберете Турција за вашата стоматолошка нега?

Во стоматолошката индустрија, а конкретно во имплантологијата, Турција зазема водечка позиција. Илјадници поединци од целиот свет бараат помош од турски експерти секоја година.

Дополнително, многу пациенти зависат од турските стоматолози за одржување на целокупното здравје на усната шуплина преку рутински стоматолошки прегледи.

Позадина 29 4

Како да се избере вистинската стоматолошка клиника во Турција?

Бидејќи Турција има голема мрежа на стоматолошки клиники, постојат голем број клучни фактори кои треба да се земат предвид пред да се избере стоматолошка клиника во Турција. Како да го направите вашето пребарување за објект за белење заби во Турција многу поедноставно:

 • Проверете ги капацитетите на клиниката
 • Изберете добро испланиран пакет за третман
 • Проверете ги ингеренциите на стоматологот
 • Поставете буџет
 • Прашајте за скриените трошоци однапред

Колку долго да останете за белење на забите во Турција

Во зависност од тоа колку третмани сакате или ви се потребни, должината на процедурата за белење на забите во Турција ќе варира. Белењето е еден од третманите што некои пациенти го избираат покрај другите. Типична процедура за избелување на забите во Турција трае 3 до 5 дена. Помеѓу првичната консултација и последователниот преглед не треба да има повеќе од два или три прегледи на забар.

Кој тип на белење на заби е најдобар?

Најбрзиот и најсилниот метод за избелување на забите е професионалното белење (во канцеларија). Вашите заби може да станат посветли за две до осум нијанси по процедурата, а резултатите може да траат и до пет години. Потребно е само до еден час.

Колку чини белењето на забите?

Тип на белењеОпсег на цени во Турција Опсег на цени во САД Опсег на цени во Европа
Opalescence Boost Office Белење€ 110 - € 150€ 400 - € 800€ 400 - € 1,200

Турските стоматолошки ординации го користат добро познатиот систем за избелување Opalescence Boost, кој е најбезбедна опција за пациентите и содржи до 40% водород пероксид.

Понатаму, сесијата за длабинско чистење не е дополнителен трошок ако изберете Белење на заби во Турција. Бидејќи нема дополнителен надомест за чистење, белењето на забите е многу поевтино.

Позадина 30 1

Зошто белењето на забите е поевтино во Турција?

Белењето на забите е популарен и скап третман ширум светот, па луѓето двапати размислуваат пред да го изберат. Сепак, не може да се каже истото за Турција бидејќи Турција нуди најприфатливи цени кога станува збор за стоматолошки услуги. Вообичаено, луѓето ги поистоветуваат ниските цени со супстандардните или лошиот квалитет, но Турција е поинаква во оваа смисла. Причините за релативно ниските цени на стоматолошките услуги во Турција се:

Во кои градови во Турција се прави третман за избелување на забите

Истанбул е светски познат град познат по својата прекрасна историска архитектура и нуди прекрасен спој на источните и западните култури поради неговата локација помеѓу Истокот и Западот, кој можете со задоволство да го посетите секој месец од годината. Стоматолошки третмани во Турција нудат не само модерни стоматолошки техники туку и незаборавно празнично искуство. Заедно со вашиот стоматолошки третман, нашиот тим може да подготви добро испланиран маршрут за вас. Постигнувањето и истражувањето на други туристички точки како што се Измир, Анталија, Аланија, Кушадаси, Бодрум и Дидим, кои секоја година ги посетуваат стотици илјади туристи во Турција, се меѓу местата што треба да ги посетите за време на вашето лекување.

Стоматолошки туризам Турција Белење на заби пакет Цена 

Во изминатите десет години, две од најбарани индустрии ширум светот беа стоматолошкиот туризам и здравјето на одмор. Луѓето сакаат пристап до прифатлива, висококвалитетна здравствена заштита, па затоа е така. Дополнително, луѓето ја бараат најдобрата стоматолошка грижа користејќи ги туристичките атракции на дестинацијата. Поради природната убавина на Турција, високиот стандард на резултатите од лекувањето на забите и пристапните цени, таа е една од врвните дестинации за стоматолошки туризам и одмор ширум светот.

 • Vip Аеродромски трансфер до хотел и клиника
 • Сместување во хотел со 5 ѕвезди за 2 лица
 • Јазична поддршка
 • Консултации со лекар
 • Панорамски рендгенски зраци
 • Дигитален наслов дизајн
 • Полнење на забите (по потреба)
 • Отстранување на забен камен (ако е потребно)
 • Сите потребни лекови

За информации за цената на пакетот за белење заби, можете да стигнете CureBookingБесплатна линија за консултации во живо 24/7.

Дали може трајно да се избелат забите?

Едноставниот одговор на тоа прашање е не, белењето на забите не е трајно. Меѓутоа, ако правилно се грижите за вашите заби, ефектот на избелување треба да трае до три години. 

Долготрајните ефекти од вашиот третман зависат и од тоа колку добро го одржувате здравјето на вашата нова побела насмевка и стандардот на вашата лична орална хигиена. 

Контактирајте нè денес 

Можете да добиете помош од нашата CureBooking Тим со закажување стоматолошка нега.

Трансферите помеѓу аеродромот, болницата и хотелот се вклучени во целокупниот пакет, како и стручни преведувачки услуги и координатор.

Ќе ви избереме клиника која има искусен персонал и најнова технологија и ќе ви ја обезбедиме најдобрата, индивидуално пропишана нега.

Откријте свет на висококвалитетна медицинска нега со CureBooking!

Дали барате висококвалитетни медицински третмани по пристапни цени? Не гледајте подалеку од CureBooking!

At CureBooking, ние веруваме во носењето на најдобрите здравствени услуги од целиот свет, веднаш на вашите прсти. Нашата мисија е да ја направиме премиум здравствената заштита достапна, удобна и достапна за секого.

Што поставува CureBooking освен?

Квалитет: Нашата широка мрежа се состои од светски познати лекари, специјалисти и медицински установи, обезбедувајќи секој пат да добивате врвна нега.

Транспарентност: Кај нас нема скриени трошоци или изненадувачки сметки. Однапред обезбедуваме јасен преглед на сите трошоци за лекување.

Персонализација: Секој пациент е единствен, така што секој план за третман треба да биде исто така. Нашите специјалисти дизајнираат нарачани планови за здравствена заштита што ги задоволуваат вашите специфични потреби.

Поддршка: Од моментот кога ќе се поврзете со нас до вашето закрепнување, нашиот тим е посветен да ви обезбеди беспрекорна, деноноќна помош.

Без разлика дали барате естетска хирургија, стоматолошки процедури, третмани за ИВФ или трансплантација на коса, CureBooking може да ве поврзе со најдобрите даватели на здравствени услуги ширум светот.

Приклучи се на CureBooking семејството денес и ја доживуваат здравствената заштита како никогаш досега. Вашето патување кон подобро здравје започнува овде!

За повеќе информации, контактирајте го нашиот посветен тим за услуги на клиентите. Ние сме повеќе од среќни да ви помогнеме!

Започнете го вашето здравје патување со CureBooking - вашиот партнер во глобалната здравствена заштита.

Гастричен ракав Турција
Трансплантација на коса Турција
Холивуд насмевка Турција