CureBooking

Блог за медицински туризам

Турција

ТурцијаСтоматолошки имплантиСтоматолошки третмани

Забен имплант во Турција: трошоци, добрите и лошите страни, пред и потоа

Добредојдовте во нашиот сеопфатен водич за забни импланти во Турција. Ако размислувате за операција на забен имплант, од суштинско значење е да се соберете

Прочитај повеќе
ТурцијаБлог

Хормонална нерамнотежа и гинекомастија - најевтината операција за гинекомастија во Турција и коментари

Гинекомастија, позната и како „машки гради“, е медицинска состојба која предизвикува зголемување на ткивото на дојката кај мажите. Додека

Прочитај повеќе
БлогСтоматолошки имплантиСтоматолошки третманиТурција

Како да добиете прифатливи забни импланти без да го жртвувате квалитетот

Ако ви недостасуваат еден или повеќе заби, забните импланти можат да бидат ефикасно решение за враќање на вашата насмевка и

Прочитај повеќе
ТурцијаГастричен бајпасГастричен ракавТретмани за губење на тежината

Дали сум подобен за баријатриска хирургија? Кои се критериумите за баријатриска хирургија во Турција?

Баријатриската хирургија, позната и како хирургија за слабеење, е хируршка процедура која им помага на лицата кои се со тешка прекумерна тежина да

Прочитај повеќе
ТурцијаГастричен ракавТретмани за губење на тежината

Гастричен ракав Шпанија и Турција, добрите, лошите страни, најдобрите лекари и трошоците

Дебелината е тешка медицинска состојба која може да предизвика бројни здравствени проблеми како што се срцеви заболувања, мозочен удар и дијабетес. Многумина

Прочитај повеќе
ТурцијаГастричен ракавТретмани за губење на тежината

Што треба да знаете за операцијата на гастричен ракав во Турција, придобивките, добрите и лошите страни

Дебелината е глобален здравствен проблем кој влијае на милиони луѓе ширум светот. Ако сте пробале сè, од диета до вежбање, и

Прочитај повеќе
ТурцијаСтоматолошки третманиСтоматолошки фурнири

Крајниот водич за добивање евтини забни фурнири во Турција

Ако размислувате да набавите забни фурнири, можеби се прашувате каде да одите и што да очекувате. Една популарна дестинација

Прочитај повеќе
ТурцијаГастричен бајпасГастричен ракавТретмани за губење на тежината

Безбедна и прифатлива баријатриска хирургија во Турција

Дали размислувате за баријатриска хирургија како начин да изгубите тежина и да го подобрите вашето здравје? Дали сте загрижени за

Прочитај повеќе
ТурцијаГастричен балонТретмани за губење на тежината

6-месечен гастричен балон или гастричен балон што може да се проголта (Алурион) - кој да преферирам во Турција?

Гастричните балони се популарно решение за слабеење за оние кои се борат со дебелината. Тие работат така што зафаќаат простор

Прочитај повеќе