CureBooking

Блог за медицински туризам

Измир

Каде е Измир во Турција?

Измир е на запад од Турција. Се наоѓа на брегот на Егејското Море. Тој е трет по големина град во Турција. Измир е еден од градовите што многу туристи го преферираат за одмор. Тоа е многу преполн град. Туристите, пак, повеќе сакаат да летуваат во некои од областите на Измир отколку во центарот.

Стоматолошки одмор во Измир

Измир е град кој се претпочита не само за празници, туку и за стоматолошки третмани. Со своите напредни болници и добро опремени клиники, многу туристи претпочитаат да имаат стоматолошки третман во Измир. Од друга страна, пациентите кои се лекуваат во Измир го комбинираат нивниот третман со одмор, така што и двајцата имаат одмор во Измир и добиваат стоматолошки третман.

Измир

Стоматолошки клиники во Измир

Стоматолошки клиники во Измир се чисти, опремени и квалитетни, како и во остатокот од Турција.
Хигиена; Хигиената се одржува на највисоко ниво. На овој начин, формирањето на инфекција е минимизирано додека пациентите добиваат третман. Така, пациентите кои примаат стоматолошки третман имаат поголема веројатност да имаат нови здрави и безболни заби.
Технологија: Клиниките во Измир нудат услуги за лекување со најсовремени апарати. Ова е суштински услов за речиси секаков вид стоматолошки третман. И фурнирите, имплантите и процесите на избелување на забите се изведуваат со најдобрите технолошки уреди. Тоа; И покрај тоа што се осигурува дека процесот на белење на забите е траен и поефикасен, тој гарантира дека фурнирите и имплантите се во најкомпатибилни димензии за пациентот.

Стоматолог од Измир

Поради тоа што Измир е а многу префериран град во поглед на туризмот, најголемиот дел од пациентите се и туристи. Ова им дава на стоматолозите искуство во лекувањето на странски пациенти. Од друга страна, стоматолозите се искусни и експерти во својата област. На овој начин, тие успешно завршуваат многу стоматолошки третмани. Всушност, има пациенти кои претпочитаат Измир за корекција на нивните стоматолошки третмани во други земји.

Измир

Историски места за посета во Измир

 • Саат-кула
 • Јали ​​џамија
 • Национална библиотека и кино Алхамбра
 • Историска чаршија Кемералти
 • Киларагаси Ин
 • Костен Чаршија џамија
 • Шадирван џамија
 • Џамија Салепчиоглу
 • агора
 • Кадифекале
 • Улица на хотели во Басмане
 • Станица Басмане
 • Црквата Ајавукла
 • Културпарк
 • етнографски музеј
 • Музеј на археологија
 • Пристаништето Конак
 • Синагогата Бет Израел
 • ул. Црквата Поликарп
 • Пристаништето за пасоши

Клиники за трансплантација на коса во Измир

Турција најмногу се претпочита во областа на трансплантација на коса во здравствениот туризам. Ова е многу популарен третман во Измир. Многу туристи претпочитаат Измир за нивните третмани за трансплантација на коса. Хигиенските клиники и третманите од успешни хирурзи даваат прилично предност. Од друга страна, поради тоа што е голем град, постои натпревар помеѓу центрите за трансплантација на коса. Од оваа причина, клиниките се натпреваруваат да бидат најдобри. Тоа многу влијае на хигиената, опремата и цените на клиниките. Поради оваа причина, Измир е многу добар избор и за третмани за трансплантација на коса и за празници.

Меморијална болница во Букурешт

Измирски естетски центри

Естетските третмани се третмани кои ги претпочитаат пациентите, под услов да изгледаат сосема природно. Пожелно е естетските третмани да не се разбираат однадвор. Тоа е можно благодарение на пластичните хирурзи во Измир. Пластичните хирурзи во Измир можат транспарентно да ги споделат своите претходни пластични операции со своите пациенти. Од друга страна, на полето на пластичната хирургија, технологијата е повторно важна за пациентот да добие безболен и поуспешен третман со природен изглед. Процедурите кои се применуваат кај пациенти со технолошки помагала изгледаат поприродно и се безболни. Поволно би било повторно да го изберете Измир и за одмор и за лекување.

Што да се прави во Измир?

Измир е град кој може да задоволи многу потреби за забава. Поради оваа причина, таму се илјадници работи што треба да се направат. Накратко ќе ви кажеме што да правите во Измир.
Прво на сите, можете да започнете со посета на историските места погоре. Можеби најдоброто нешто да се направи во текот на денот. Од друга страна;
Можете да одите на море преку ден. Можете да пливате во чисти мориња во областите на Измир.

 • На плажата можете да вкусите школки и да пиете пиво.
 • Глетката можете да ја гледате со одење на жичарницата.
 • Можете да ја посетите плажата користејќи велосипеди за изнајмување на плажа.
 • Можете да преминете со користење на траектот.
 • Можете да се забавувате во забавниот парк со влегување во културниот парк.

Во вечерните часови, можете да вечерате во Алсанџак или Борнова, а да се забавувате во ноќни клубови или барови. Има илјадници активности што треба да се направат во Измир. Но, овие се најдобрите!

Места за посета во Измир

 • Чешми
 • Алачати
 • црвено знаме
 • Urla
 • кабел
 • Печат
 • Сеферихисар
 • Бергама
 • Село Сиринче
 • Полуостровот Карабурун
 • Сигацик
 • Калемлик
 • Природен парк Карагол
 • Водопад Дегирмендере
 • Cinciraltı
 • Мордоган

Места за купување во Измир

Измир е многу голем град. Поради оваа причина, има многу локации за шопинг.

 • Кемералтı
 • Трговски центар MaviBahce
 • Трговски центар Измир Оптимум
 • Аркас центар за уметност
 • Форум Борнова
 • Трговски центар Агора
 • Уметнички центар Ахмед Аднан Сајгун
 • Точка Борнова АВМ
 • Вестпарк излез
 • Моден и трговски центар Ege Park Mavisehir
 • Оздилек АВМ
 • Selway Outlet Park
 • Парк Борнова аутлет центар
 • Новада аутлет
 • Трговски центар Палмије
 • Трговски центар Кемер Плаза
 • Центар за култура Шабанци
 • Измир Парк АВМ
 • К2 Тековен уметнички центар
 • Трговски центар Хилтаун Карсијака

Што да се јаде во Измир

Измир е град кој се наоѓа покрај морето. Поради оваа причина, морската храна дефинитивно треба да се проба. Од друга страна, турскиот алкохол наречен Раки треба да се суди во Измир. До ракијата треба да ги пробате и измирските мезе.

 • Бојоз
 • гулаб
 • Кокорец
 • Залак
 • Измирски ќофтиња
 • писи
 • Шамбали десерт
 • Гозлеме
 • Риба на скара
 • октопод на скара
 • урда десерт

Ноќен живот во Измир

Измир е сосема можно да остане. Поради оваа причина, ноќниот живот е исто така многу жив. Можете да уживате во ноќниот живот на места како што се Алсанџак, Борнова, Чешме и Конак. Можете исто така да слушате аматерски музички групи ноќе во Измир, плоштадот Алсанџак, каде што има стотици барови, ноќни клубови и пабови. Наместо да поминуваат време на кое било место, многу жители на Измир лежат на шипки во Алсанџак, слушаат музика и пијат пиво. Можете да им се придружите и да учествувате во оваа забавна активност.

Зошто Curebooking?

**Гаранција за најдобра цена. Ние секогаш гарантираме дека ќе ви ја дадеме најдобрата цена.
**Никогаш нема да наидете на скриени плаќања. (Никогаш скриена цена)
**Бесплатен трансфер (аеродром – хотел – аеродром)
**Цените на нашите пакети вклучувајќи сместување.

ИзмирСтоматолошки третманиХоливудска насмевка

Клиника за естетика за холивудска насмевка во Измир Чешме – Цени за холивудска насмевка Чешме 2023 година

Како треба да биде естетската насмевка? За да се постигне естетски пријатна насмевка потребна е комбинација на напори. Редовни посети на стоматолог

Прочитај повеќе
ИзмирСтоматолошки имплантиСтоматолошки третмани

Измир Чешме Најдобри стоматолошки клиники – третман со забен имплант Чешме и цени

Зошто се прави забен имплант? Забните импланти се трајно решение за замена на исчезнатите заби. Тие се титаниумски столбови кои

Прочитај повеќе